Avant-première Eurovision 1978

Jurystemming (100%)
De RTBF – eind 1977 was de Franstalige omroep van naam veranderd – had acht kandidaten en liedjes geselecteerd voor de voorronde van 1978 die op woensdagavond 8 februari deelnamen aan een rechtstreekse uitzending die amper een halfuur in beslag nam, tussen 20.00 en 20.30 uur.
Drie etappes
De stemming gebeurde door een twaalfkoppige vakjury, voorgezeten door artistiek directeur van de omroep Henri Billen, in drie etappes. Drie vertegenwoordigers van Sabam, drie journalisten en drie mensen uit de televisie- en radio-industrie kozen eerst drie van de acht songs voor een tweede stemronde. Daarin viel er een af en tot slot gaven de twaalf juryleden elk een punt aan hun favoriet.
Van dat hele proces kreeg de RTBF-kijker niets te zien; de winnaar werd diezelfde avond vlak voor het laatavondjournaal bekendgemaakt. In de derde en laatste stemronde eindigde Jacques Hustin tweede met vijf stemmen tegenover zeven voor Jean Vallée. In de tweede stemronde was eerder Paul Louka afgevallen.
De Smurfen
Délizia, zus van Adamo, had ook al in 1976 deelgenomen aan de preselectie. Franck Olivier zou in 1984 ook deelnemen aan de preselectie. Een jaar later vertegenwoordigde hij als lid van een gelegenheidsgroep mee Luxemburg op het Songfestival.
Henri Seroka werd na zijn deelname bekend als componist van het Belgische Songfestivallied uit 1984, Avanti la vie, maar ook van themaliedjes van onder meer de Wereldbeker Voetbal in 1986 en films en series zoals De Smurfen. Jacques Hustin had België in 1974 vertegenwoordigd op het Songfestival met Fleur de liberté. Paul Louka zou later voorzitter worden van Sabam.
# | Deelnemer(s) | Nummer | Plaats | Punten (3e stemronde) |
---|---|---|---|---|
1 | Henri Seroka | L'Odyssée | ? | |
2 | Frank Michael | A qui parler d'amour | ? | |
3 | Jean Vallée | L'amour ça fait chanter la vie | 1 | 7 |
4 | Jacques Hustin | L'an 2000 c'est demain | 2 | 5 |
5 | Paul Louka | Le vieux marin | 3 | |
6 | Delizia | Qui viendra réinventer l'amour | ? | |
7 | Marc Farell | Confidence pour confidence | ? | |
8 | Franck Olivier | La fête | ? |
Op het Songfestival 1978 werd België tweede. Lees meer op onze geschiedenispagina: