Voorrondes 2019

VOORRONDES 2019TEL AVIV 2019

De voorrondes van 16 & 17 februari: Alle resultaten

Songfestival.be houdt je wekelijks op de hoogte van de nationale selecties voor het komende Eurovisiesongfestival in alle deelnemende landen. Deze week: de finales in Estland, Kroatië, Letland, Roemenië en Slovenië.

Alle voorrondedata en links naar vorige uitzendingen van nationale finales uit heel Europa vind je op onze overzichtspagina.

Overzicht

eeEstland: Eesti Laul 2019 (Finale)zaterdag 16 februari 2019, 18.00 uur - 21.45 uurLivestream 

uaOekraïne: Vidbir 2019 (2e halve finale)zaterdag 16 februari 2019, 18.00 uur - 21.30 uurLivestream 

huHongarije: A Dal 2019 (2e halve finale)zaterdag 16 februari 2019, 19.30 uur - 21.36 uurLivestream Livestream2 

ltLitouwen: Eurovizija 2019, nacionalinė atranka (2e halve finale)zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 22.45 uurLivestream Livestream2 

siSlovenië: EMA 2019 (Finale)zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 21.45 uurLivestream 

seZweden: Melodifestivalen 2019 (3e voorronde)zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 21.30 uurLivestream 

hrKroatië: Dora 2019 (Finale)zaterdag 16 februari 2019, 20.05 uur - 22.30 uurLivestream 

lvLetland: Supernova 2019 (Finale)zaterdag 16 februari 2019, 20.25 uur - 23.20 uurLivestream Livestream2 

isIJsland: Söngvakeppnin 2019 (2e halve finale)zaterdag 16 februari 2019, 20.45 uur - 22.05 uurLivestream 

ptPortugal: Festival da Canção 2019 (1e halve finale)zaterdag 16 februari 2019, 22.00 uur - 00.45 uurLivestream Livestream2 

roRoemenië: Selecţia naţională 2019 (Finale)zondag 17 februari 2019, 19.30 uur - 22.30 uurLivestream 

ee

Estland: Eesti Laul 2019 (Finale)

zaterdag 16 februari 2019, 18.00 uur - 21.45 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de top drie, waaruit televoting (100%) de winnaar kiest
Piret Krumm & Ott Sepp

De top drie gaat door naar de superfinale en wordt aangeduid met Sin onderstaande tabel.

De livestream kun je starten door via de hyperlink rechts bovenaan op Otse te klikken.

Tussen 20.00 uur en 20.30 uur is er een onderbreking en wordt het Estse televisiejournaal uitgezonden.

Tanja vertegenwoordigde Estland op het Eurovisiesongfestival 2014. Ze werd 12e in de eerste halve finale met Amazing.

Birgit vertegenwoordigde Estland op het Eurovisiesongfestival 2013. Ze werd 20e in de finale met Et uus saaks alguse.

Sandra Nurmsalu vertegenwoordigde Estland op het Eurovisiesongfestival 2009 als deel van Urban Symphony. Ze werden 6e in de finale met Rändajad.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekSF?Plaats
1SissiStrong8?4
2Lumevärv ft. IngaMilline päev1025
3Victor CroneStorm2?SF1
4Kerli KivilaanCold Love709
5xtra basic & Emily JHold Me Close0012
6KadiahBelieve3310
7Synne ValtriI'll Do It My Way0411
8StefanWithout You12?SF3
9The Swingers, Tanja & BirgitHigh Heels in the Neighbourhood457
10Uku SuvistePretty Little Liar5?SF2
11IngerComing Home186
12Sandra NurmsaluSoovide puu618
ua

Oekraïne: Vidbir 2019 (2e halve finale)

zaterdag 16 februari 2019, 18.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Sergey Pritula

De top drie gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalF?
1Ivan NaviAll for the Love448
2Anna MariaMy Road5712F
3KazkaApart7512F
4Kira MazurDykhaty112
5Laud2 dni639
6KhayatEver268
7BraiiMaybe325
8Freedom JazzCupidon8816F
hu

Hongarije: A Dal 2019 (2e halve finale)

zaterdag 16 februari 2019, 19.30 uur - 21.36 uur
Livestream Livestream2 
Een vierkoppige vakjury (80%) en appstemming (20%) bepalen drie halve finalisten. Televoting (100%) kiest nadien nog een vierde.
Bogi Dallos & Freddie

De top vier gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

Joci Pápai vertegenwoordigde Hongarije op het Eurovisiesongfestival 2017. Hij werd 8e in de finale met Origo.

Deelnemer(s)NummerJuryPubliekF?
Bogi NagyHolnap348F
Fatal ErrorKulcs328F
Gergő OláhHozzád bújnék338
Gergő SzekérMadár, repülj!349F
Joci PápaiAz én apám369F
Mocsok 1 kölykökEgyszer318
NomadA remény hídjai288
Ruby HarlemForró317
Timi Antal ft. Gergő DemkoKedves világ!308
lt

Litouwen: Eurovizija 2019, nacionalinė atranka (2e halve finale)

zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 22.45 uur
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Gabrielė Martirosianaitė & Giedrius Masalskis

De top vier gaat door naar de finale en wordt aangeduid met F in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalF?
1Original CopyPower of Sounds314
2Živilė GedvilaitėLearn from Your Love000
3Šarūnas MačiūlisTraukinys055
4Paola HartI'll Be Alright202
5Alen ChiccoYour Cure6612
6AldegundaI Want Your Love145
7Soliaris & Foreign SoulsSong of My Life426
8Monika MarijaCriminal10717F
9Antikvariniai Kašpirovskio DantysMažulė10818F
10JurijusRun with the Lions121224F
11MaNNazzBlind Bird538
12Jurgis DID & Erica JenningsSing!61016F
si

Slovenië: EMA 2019 (Finale)

zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 21.45 uur
Livestream 
Een vakjury (100%) bepaalt de top twee, waaruit televoting (100%) de winnaar bepaalt
Ajda Smrekar

De top twee gaat door naar de superfinale en wordt met SF aangeduid in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerSF?Plaats
1KimRhythm Back to You
2Renata MohoričThree Bridges
3RenéNe poveš
4Fed HorsesTi ne poznaš konjev
5Ula LožarFridays
6LumberjackLepote dna
7OkustičniMetulji plešejo
8INMATEAtma
9Zala Kralj & Gašper ŠantlSebiSF1
10RaivenKaos SF2
se

Zweden: Melodifestivalen 2019 (3e voorronde)

zaterdag 16 februari 2019, 20.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Televoting via app (87,5%) en telefoon (12,5%) bepaalt de uitslag
Sarah Dawn Finer, Marika Carlsson, Kodjo Akolor & Eric Saade

De top twee gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel. De nummers drie en vier gaan door naar de herkansingsronde Andra chansen en worden er aangeduid met AC.

Martin Stenmarck vertegenwoordigde Zweden op het Eurovisiesongfestival 2005. Hij werd 19e in de finale met Las Vegas.

#Deelnemer(s)NummerPlaats
1The Lovers of ValdaroSomebody Wants7
2Dolly StyleHabibi5
3Martin StenmarckLåt skiten brinnaAC
4Lina HedlundVictoriousF
5OmarOm igen6
6Rebecka KarlssonWho am IAC
7Jon Henrik FjällgrenNorsskenF
hr

Kroatië: Dora 2019 (Finale)

zaterdag 16 februari 2019, 20.05 uur - 22.30 uur
Livestream 
Tien regionale vakjury's (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Uršula Tolj

Om de uitzending te volgen via de officiële livestream van de omroep moet je een account aanmaken op de website.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalPlaats
1Bojan Jambrošić & Danijela PintarićVrijeme predaje0669
2Jelena BosančićTell Me00013
3Kim VersonNisam to što žele00013
4Jure BrkljačaNe postojim kad nisi tu2578
5Beta SudarDon't Give Up42610
6Lea MijatovićTebi pripadam00013
7Gelato SistersBack to the Swing10112
8Luka NižetićBrutalero310133
9Elis LovrićAll I Really Want8087
10DomenicaIndigo00013
11Roko BlaževićThe Dream1212241
12Ema GagroRedemption74115
13Lidija BačićTek je počelo01111
14Lorena BućanTower of Babylon108182
15Bernarda BrunoI Believe in True Love6396
16ManntraIn The Shadows57124
lv

Letland: Supernova 2019 (Finale)

zaterdag 16 februari 2019, 20.25 uur - 23.20 uur
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Dagmāra Legante & Ketija Šēnberga
#Deelnemer(s)NummerPlaats
1Markus RivaYou Make Me So Crazy2
2Edgars KreilisCherry Absinthe6
3Aivo OskisSomebody's Got My Lover8
4Double Faced EelsFire4
5Dziļi Violets ft. KozmensTautasdziesma5
6Laime PilnīgaAwe3
7Samanta TīnaCutting the Wire7
8CarouselThat Night1
is

IJsland: Söngvakeppnin 2019 (2e halve finale)

zaterdag 16 februari 2019, 20.45 uur - 22.05 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Salóme Þorkelsdóttir & Gísli Berg

De top twee gaat naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

Friðrik Ómar vertegenwoordigde IJsland op het Eurovisiesongfestival 2008 als lid van de groep Euroband. Hij werd 14e in de finale met This Is My Life.

#Deelnemer(s)NummerF?
1Elli Grill, Skaði, GlymurJeijó, keyrum alla leið
2Friðrik ÓmarHvað ef ég get ekki elskað?F
3Ívar DaníelsÞú bætir mig
4Tara MobeeBetri án þínF
5Heiðrún Anna BjörnsdóttirHelgi
pt

Portugal: Festival da Canção 2019 (1e halve finale)

zaterdag 16 februari 2019, 22.00 uur - 00.45 uur
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Sónia Araújo & Tânia Ribas de Oliveira

De top vier gaat door naar de finale en wordt aangeduid met F in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalF?
1Ana CláudiaInércia8513F
2João CamposÉ o que é6713
3Soraia TavaresO meu sonho336
4CalemaA dois10818F
5Conan OsírisTelemóveis71219F
6Ela LimãoMais brilhante que mil sóis5611
7Filipe KeilHoje448
8MatayPerfeito121022F
ro

Roemenië: Selecţia naţională 2019 (Finale)

zondag 17 februari 2019, 19.30 uur - 22.30 uur
Livestream 
Een zeskoppige vakjury (86%) en televoting (14%) bepalen de uitslag
Ilinca Avram & Aurelian Temişan
#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalPlaats
1Linda TeodosiuRenegades366424
2Olivier KayeRight Now261278
3Laura BretanDear Father4812602
4Teodora DinuSkyscraper70712
5Claudiu MireaWe Are the Ones190199
6Aldo BlagaYour Journey1041410
7Ester PeonyOn a Sunday623651
8Letiția Moisescu & Sensibil BalkanDaina355405
9Bella SantiagoArmy of Love508583
10TrooperDestin1910297
11Dya & Lucian ColarezaWithout You (Sin ti)821011
12VaidaUnderground287356

Advertentie

Locatie