Eurosong 2025

‘Eurosong 2025’: Beluister hier de vier snippets uit voorronde twee
Vorige week maandag loste de VRT al korte snippets van de eerste vier liedjes die afgelopen zaterdag volledig te horen waren. Vanochtend hoorden we ook een sneak preview van de vier liedjes die aankomende zaterdag 25 januari worden voorgesteld.
De liedjes van Jelle van Dael, Mentissa, Stefanie Callebaut en Red Sebastian zijn zaterdagavond te zien tijdens voorronde twee van Eurosong 2025.
Luister hier naar fragmentjes van de vier liedjes:
Alle liedjes, dus ook de songs van Grace, LEEZ, Le Manou en Lenn worden na de uitzending zaterdag uitgebracht. Vanaf dan zijn ze dus te beluisteren op diverse streamingplatforms.
Afgelopen week bracht VRT ook al de titels en de namen van de makers naar buiten.
Jelle van Dael zingt Monster
Geschreven door: Udo Mechels, Jelle van Dael, Lindi Konings, Willem Vanderstichele
Uit het persbericht:
Het nummer Monster van de 34-jarige Jelle van Dael gaat over de mindere dingen die in het leven gebeuren, maar vooral ook over het vinden van je innerlijke kracht om terug te vechten en je innerlijke demonen te bekampen.
Het verhaal is deels autobiografisch, maar tegelijk ook universeel: iedereen kan zich op een bepaalde manier in de song herkennen.
Jelle schreef zelf mee aan de song omdat ze het belangrijk vindt dat mensen haar niet alleen als artieste, maar ook als persoon beter leren kennen.
Mentissa zingt Désolée
Geschreven door: Mentissa Mpatha Ngandu, Vianney Bureau, Lili Louise Musique/La Passée Editions
Uit het persbericht:
Désolée van de 24-jarige Mentissa is een lied over zelfvertrouwen: op een bepaald moment inzien dat je meer jezelf moet durven zijn en je je niet steeds hoeft weg te cijferen omwille van de goede vrede. Je kan niet goed doen voor alles en iedereen.
Het lied zegt dan ook resoluut: ‘het spijt me dat het mij niet meer spijt.’ Tegelijkertijd is dat een moeilijk evenwicht want Mentissa beschrijft zichzelf als een gevoelig persoon. Dat is een sterkte, maar ook een zwakte, vindt ze.
Mentissa wil met Désolée ook een artistiek statement maken. Ze ziet het als het begin van een nieuwe, meer poppy tijd in haar muzikale carrière.
Stefanie Callebaut zingt Gloria
Geschreven door: Stefanie Callebaut, Jeroen Swinnen
Uit het persbericht:
Zangeres Stefanie Callebaut (37 jaar) omschrijft Gloria als een avontuurlijke viering van licht en liefde.
Dat degenen die het lied al mochten beluisteren het vaak als een hedendaagse Bohemian Rhapsody beschrijven, dat juicht de zangeres toe.
‘Gloria is geen hapklaar popliedje, het is een unieke reis, een ervaring. Een lied van verbinding waarin ik mezelf beschouw als brug tussen het lied en de harten van de mensen.
Het valt de laatste jaren op dat de meer bijzondere nummers vaak hoog eindigen op het Eurovisiesongfestival.
Ik ben er dan ook van overtuigd dat België met Gloria grote indruk kan maken in Bazel’, aldus Stefanie. Dat haar eigen dochtertje ook de naam Gloria draagt, is wellicht ook niet toevallig.
Red Sebastian zingt Strobe Lights
Geschreven door: Seppe Herreman, Billie Bentein, Ameerah A. Roelants, Willem Vanderstichele
Uit het persbericht:
De 25-jarige Red Sebastian waagt in Eurosong 2025 zijn kans met Strobe Lights. De song is qua sound een ode aan de dreunende beats van de ravecultuur uit de jaren 90.
Strobe lights beschrijft het relaas van een opwindende en spannende clubnacht waarvan je weet waar hij begint maar niet waar hij eindigt.
Het nummer is op zangtechnisch vlak een huzarenstukje: het toont heel bewust alles van het vocale kunnen van zanger Seppe Herreman, zowel in de hoge als lage registers.
Met zijn verbazingwekkende stem wil Red Sebastian in Bazel dus graag het verschil maken.