Eurosong 2025

EUROSONG 2025

Volg hier ons liveblog over finale ‘Eurosong 2025’

Vandaag, zaterdag 1 februari 2025, staat  onze website en socialemediakanalen uiteraard volledig in het teken van de finale van Eurosong 2025. Vanavond omstreeks half elf weten we wie België zal vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival 2025 in het Zwitserse Bazel. In dit liveblog houden we je de hele dag door op de hoogte van het laatste nieuws en onze tips voor de finale.

Hoe de stemming vanavond precies in z’n werk gaat lees je in dit artikel. Als je zelf van thuis uit punten wil geven, helpen we je op weg met ons scoreblad. De startvolgorde voor de finale van Eurosong 2025 vind je hier terug.

Daarnaast is er vandaag meer in Songfestivalland dan de Belgische selectie. Ook in Slovenië en Spanje wordt vanavond de kandidaat voor Bazel gekozen en in Zweden start Melodifestivalen. Alles over de andere voorrondes van vanavond lees je hier.

LIVEBLOG:

22.56: Lees hier de volledige uitslag van de finale. We sluiten deze liveblog af. Volg onze site voor nog meer nieuws de komende uren en dagen! Bedankt voor het lezen.

22.52: Het is RED SEBASTIAN ! Met een straatlengte voorsprong gaat de Oostendenaar voor ons land naar het Songfestival.

22.47: Red Sebastian komt als winnaar uit de bus bij de vakjury’s. De kijker thuis zal beslissen wie naar Bazel mag.

22.43: Nu wordt het pas echt spannend. De puntentelling gaat van start.

22.40: Ook Emmelie de Forest mag haar nummertje nog eens opvoeren.

22.37: De lijnen zijn dicht. Les jeux sont faits, rien ne va plus.

22.30: Als intervalact brengt Tom Dice nog eens Me And My Guitar, inmiddels ook alweer 15 jaar geleden. Wat vliegen de jaren!

22.25: We hebben ze alle acht gehad. De lijnen zijn nog steeds open. Straks weten we wie voor ons land naar Bazel mag.

22.20: De show wordt afgesloten door Grace. De zangeres kondigt een special guest aan in haar nummer. Dat blijkt niemand minder dan Francisco Schuster te zijn. Pull Up krijgt een mooie upgrade tijdens deze finale. Gustaph vergelijkt het nummer met SloMo, de inzending van Chanel uit 2022. Hij vindt het een goeie zet dat de zangeres een ode brengt aan haar roots. Bart Cannaerts heeft lovende woorden veil voor de act.

22.10: Topfavoriet Red Sebastian komt als voorlaatste aan de beurt. Net zoals tijdens de showcase brengt Seppe een loepzuivere versie van Strobe Lights. De zanger pakt de camera en brengt een strakke act, waar hij op het einde geflankeerd wordt door vier zangers. Emmelie de Forest en Merol zijn blown away. Merol denkt dat Red Sebastian in Bazel kan winnen. Ook de perszaal gaat wild op dit nummer.

22.03: Als zesde is Stefanie Callebaut aan de beurt. Net zoals tijdens de showcase staat ze alleen op het podium en moet het dus enkel hebben van haar stem. Dat La Callebaut een klok van een stem heeft, staat buiten kijf. Merol vraagt zich enkel af of het nummer Gloria toegankelijk genoeg is voor het Songfestival.

21.57 uur: Lenn haalt halsbrekende toeren uit op het podium door van het ene tetrisblokje naar het andere te springen. De kleinzoon van Louis pakt het podium met zijn schattige look. Ook Emmelie de Forest is gecharmeerd door de ballon van Lenn en zijn positieve boodschap.

21.48 uur: Mentissa wordt op het podium bijgestaan door drie vrouwelijke danseressen en één mannelijke danser. Er gebeurt veel en tegelijk weinig op het podium. Dat valt ook jurylid Merol op.

21.40 uur: Jelle van Dael klinkt in deze finale een heel pak zuiverder dan tijdens de showcase. Jelle oogt op haar gemak en brengt het nummer Monster vol overtuiging. De Limburgse krijgt lovende commentaren van Emmelie de Forest, die het nummer zo ziet scoren in haar thuisland Denemarken.

21.32 uur: La Manou doet het met een rode auto. Ze heeft haar twee nichtjes meegebracht op het podium. Jurylid Merol merkt op dat de opbouw van het nummer goed in mekaar steekt, maar mist overtuiging in de act. Die mening wordt gedeeld door Gustaph.

21.27 uur: LEEZ komt als eerste aan de bak. Ze wordt op het podium vergezeld door drie dansers en vier staanlampen. We merken dat de stress de zangeres toch wat parten speelt. Bart Cannaerts en Emmelie de Forest zijn lovend over de act en zien de zus van Metejoor al schitteren in Bazel.

21.24 uur: Zie ze shinen in hun outfits, de acht kanshebbers voor het ticket naar Bazel!

21.20 uur: Peter Van de Veire en Gustaph blikken nog even terug op 2023; we zien een filmpje waarin Peter emotioneel reageert na Gustaph’s kwalificatie voor de finale in Liverpool.

21.15 uur: De vakjury wordt voorgesteld. Emmelie de Forest (Songfestivalwinnares 2013), grote fan Bart Cannaerts, de Nederlandse zangeres Merol en Gustaph, onze inzending van twee jaar geleden, worden voorgesteld aan het publiek en de kijker thuis.

21.10 uur: Met een kleine vertraging is de show van start gegaan. Gustaph trapt de finale af met Because Of You. De acht deelnemers komen één voor één het podium op.

21.00 uur: We strikten Showbizz Bart en vroegen hem de kleren van het lijf.

20.58 uur: Mooi! Een innig moment tussen Le Manou en haar dansers

20.53 uur: Zita Wauters kan uiteraard niet ontbreken tijdens de finale. Voor de gelegenheid strak in het pak.

20.40 uur: Nog een twintigtal minuutjes. Lenn is er alvast klaar voor

20.15 uur: Redacteurs Arne, Matty en Sven zijn aangekomen in de EMG Studio’s in Vilvoorde. Ze volgen het reilen en zeilen in de persruimte. Stay tuned!

20.04 uur: Nog één uur tot de live finale van Eurosong 2025! Volgens het huidige uitzendschema begint de show om 21.04 uur. De finale is te volgen via VRT1 en VRTMAX.

19.44 uur: Ook Grace is klaar voor vanavond! Ze roept iedereen op om te kijken.

Instagram Grace

19.22 uur: We komen iets te weten over het optreden van Mentissa! Op haar Instagramverhaal zijn vier, vermoedelijk dansers, te zien die samen met haar op het podium zullen staan. Ze omschrijven het optreden als groovy, catchy, powerfull en fierce.

Instagram Mentissa

19.20 uur: Tom Dice geeft vanavond een gastoptreden en zal zijn Songfestivalliedje Me & My Guitar nog eens zingen. Zijn outfit of the day vindt ook zijn weg naar het wereldwijde web.

Instagram Tom Dice

19.14 uur: De kandidaten zijn er (bijna) klaar voor! Onder andere LEEZ en Lenn laten via Instagram van zich horen.

Instagram LEEZ

Instagram Lenn

19.00 uur: Tijd voor een leuk weetje! Vanavond zien we het grootste deelnemersveld in een Eurosong-finale sinds 1999! Net als in het jaar dat Vanessa Chinitor won, strijden vanavond acht artiesten om het Songfestivalticket.

In 2023 namen zeven kandidaten deel aan de finale. De edities in 2008 en 2016 kenden een kleine groep finalisten, namelijk vijf. In 2014 waren er zes finalisten.

18.56 uur: Op het Instagramverhaal van Lenn is te lezen dat er vanavond vanaf 21.15 uur gestemd kan worden. Dit betekent dus dat er al te stemmen is vóór of vanaf het eerste liedje!

Instagram Lenn

Download en print onze bingokaart en maak je kijkervaring nog leuker!

Wat gebeurt er tijdens finale ‘Eurosong 2025’? Download onze bingokaart!

18.22 uur: Niet alleen in ons land volgt men Eurosong 2025! Ook onze collega’s van het Australische Aussievision kijken uit naar de finale van de Belgische preselectie. Red Sebastian mag volgens de redactie naar Bazel.

Mentissa eindigde in de stemming van de redactie op de tweede plek. Le Manou completeert het podium. Hier vind je de volledige ranking.

18.11 uur: Onze eigen Jasper Van Biesen zetelt vanavond ook in de vakjury! Hij is er helemaal klaar voor!

Instagram Jasper Van Biesen

17.39 uur: Ook Mentissa bereidt zich voor!

Instagram Mentissa

17.00 uur: Zelf mee jureren? Wij kunnen je helaas niet voorzien van een juryboekje, maar wél van een scoreblad! Je kunt deze downloaden in ons artikel!

Geef zelf punten tijdens finale ‘Eurosong 2025’ met ons scoreblad!

16.56 uur: De Deense oud-winnares zal in de vakjury o.a. worden vergezeld door de Nederlandse zangeres MEROL. Die heeft haar juryboekje al in de hand!

Instagram MEROL

16.49 uur: Ook jurylid Emmelie de Forest deelt beelden van de repetitie. Naast jureren zal ze vanavond ook zelf optreden.

Instagram Emmelie de Forest

16.28 uur: Er wordt druk gerepeteerd in Vilvoorde. VRT-verslaggever Gianni Paelinck biedt ons een blik op het podium.

Instagram Gianni Paelinck

16.24 uur: Wie al helemaal ready is, is Zita Wauters.

Instagram Zita Wauters

16.19 uur: Verschillende kandidaten maakten zich de afgelopen uren al klaar voor de show van vanavond. Onder andere Le Manou, Jelle van Dael en LEEZ delen beelden van de voorbereidingen aan de kapsels van de dames. Als je haar maar goed zit!

Instagram Le Manou

Instagram Jelle van Dael

Instagram LEEZ

16.13 uur: Een auto op het podium tijdens een optreden van Le Manou? Op Instagram gunt Peter Van de Veire ons een blik achter de schermen. Te zien is een rode auto met een kentekenplaat waarop de naam van de Fille á papa-zangeres te lezen is.

Instagram Peter Van de Veire

16.00 uur: In de speciale Eurosong-editie van De Stem van Songfestival.be stemden niet alleen onze redactie en een Belgische vakjury mee. Ook een internationale vakjury beluisterde de acht liedjes. Benieuwd naar wie de Oostenrijkse deelneemster Kaleen (2024) voor ons land naar Bazel zou sturen? Alle rankings lees je hier:

Onze internationale vakjury noemt Mentissa als winnaar ‘Eurosong 2025’

15.55 uur: Geen zin om vanavond alweer naar FC De Kampioenen te kijken? Wij hebben een leuke kijk-tip. VRT MAX heeft een Eurosong-quiz online staan waarin de acht kandidaten het samen met een BV opnemen tegen een ander team. In de quiz zie je zowel recente optredens uit onze voorrondes, maar even goed zelden vertoonde beelden zoals Jacky Lafon die deelneemt aan Eurosong 1981.

15.07 uur: Chérine, in 2023 een van de favorieten van Eurosong, vraagt op X om te stemmen tijdens de show van vanavond. ‘Wie weet wint je favoriet dan’, schrijft ze. Een knipoog naar haar score tijdens de televoting?

14.00 uur: De Stem van Songfestival.be – ‘Eurosong’-editie had ook een Belgische vakjury. Onder andere Geena Lisa en Luc Appermont deelden punten uit. Ontdek hier hun rankings én bijhorend commentaar:

Onze Belgische vakjury noemt Red Sebastian als winnaar ‘Eurosong 2025’

13.50 uur: Verschillende juryleden zijn gearriveerd in de tv-studio! Onder andere Emmelie De Forest nam al plaats in de kappersstoel van Jochem Vanhoudt.

Kan een afbeelding zijn van 2 mensen, blond haar, föhn en tekst

12.49 uur: Haalt Red Sebastian de kniezwengel terug? Voor zijn act werkte Seppe namelijk samen met acteur en choreograaf Kristof Goffin, die in 2006 de memorabele dansbeweging in de act van Kate Ryan bedacht.

12.34 uur: Zita Wauters is er natuurlijk ook nog! Onze favoriete fille à papa verraste de Eurosong-deelnemers tijdens de repetities met een videoboodschap van iemand die hen nauw aan het hart ligt. In deze video zie je de tranen vloeien.

11.30 uur: in aanloop naar de finale van Eurosong 2025 organiseerde Songfestival.be een eigen (onofficiële) stemming: ‘De Stem van Songfestival.be – Eurosong-editie’. De liveshow van deze stemming vind je trouwens terug in de liveblog.

Ook de redactie van onze site stemde mee. De volledige rankings van de verschillende redactieleden vind je in onderstaand artikel.

Onze redactie noemt Red Sebastian als winnaar ‘Eurosong 2025’

11.00 uur: Le Manou is aangekomen in Vilvoorde, en ook Lenn Neefs en Mentissa laten van zich horen op sociale media!

     

10.45 uur: Songfestival.be organiseerde de afgelopen twee weken een eigen zoektocht naar het Belgische nummer voor Bazel. Die competitie kreeg de naam De Stem van Songfestival.be – ‘Eurosong’-editie. De apotheose van deze zoektocht vond gisteravond, vrijdag 31 januari 2025, plaats met een liveshow op ons Facebook- en YouTubekanaal, met onder meer Maxine en Kaleen (Oostenrijk, 2024) als speciale internationale gasten.

De uitslag van onze speciale DSVS-editie in het kader van Eurosong 2025 werd bepaald door vier jury’s: de redactie van Songfestival.be (20%), een vijfkoppige Belgische vakjury (20%), een vijfkoppige internationale vakjury (20%) en het publiek (40%). Wie deze onofficiële stemming won, kan je via onderstaande video bekijken.

Voor alle duidelijkheid: deze zoektocht staat volledig los van de nationale preselectie Eurosong 2025 die door de VRT wordt georganiseerd.

09.45 uur: in 2004 stond ze als beginnende zangeres zelf op het podium van Eurosong ’04 met Higher than the sun, vandaag stuurt ze een steunbericht de wereld in voor haar twee poulains, Mentissa en Grace. De zangeressen maakten naam en faam in The Voice van Vlaanderen onder de vleugels van Natalia.

09.30 uur: bij het Songfestival hoort uiteraard een stemming! Ook vanavond is dat niet anders. Ontdek in onderstaand artikel hoe je zelf kan stemmen en hoe de stemming in zijn geheel zal verlopen tijdens de finale van Eurosong 2025. Ook buitenlandse kijkers, die de show trouwens gemakkelijk kunnen volgen via het YouTube-kanaal van Eurovision, zouden via de app van VRT MAX kunnen stemmen op hun favoriet.

Zo verloopt stemming tijdens finale ‘Eurosong 2025’

09.05 uur: Jelle van Dael, die vanavond het nummer Monster brengt op het podium, was eerder te gast bij de rubriek Showbits van Het Laatste Nieuws. De zangeres liet Vlaanderen in ieder geval al weten dat de fel op sociale media becommentarieerde houding uit de tweede show van Eurosong 2025 niet meer zal te zien zijn tijdens de grote finale. Wat we dan wel mogen verwachten, vertelde de Limburgse ons nog niet.

Het gaat Jelle van Dael in ieder geval voor de wind. Nu haar song ook in internationale kringen wordt gedeeld, kwam het nummer ook ter ore van enkele Duitse platenmaatschappijen. Zij presenteerden van Dael meteen een platencontract en willen van het nummer een wereldwijde monsterhit maken. ‘Een droomplatencontract’, zo beschrijft de zangeres het zelf.

Het platencontract verandert weliswaar niets aan de situatie: van Dael wil nog steeds naar Bazel om België te vertegenwoordigen. ‘Ik leef als een topsporter om België te laten shinen‘, liet ze duidelijk verstaan in het interview.

In de Vlaamse media wordt Red Sebastian (red. één van de acht kandidaten van Eurosong 2025) afgeschilderd als gedoodverfde favoriet. Jelle zou het leuk vinden dat de pers de aandacht zou verdelen onder alle acht kandidaten.

Tegelijkertijd gunt ze het Red Sebastian ook van ganser harte. Ze beleven de journey samen en horen elkaar vaak. De strijd is weliswaar nog niet gestreden. De finale moet nog plaatsvinden en mensen moeten nog stemmen. Ook de uitslag van Eurosong 2023 zit nog vers in het geheugen. ‘Misschien gaat de underdog wel winnen?’, zo stelt de zangeres.

08.56 uur: ook Peter Van de Veire, de presentator van Eurosong 2025, heeft er zin in. Hij is klaar voor een historische avond, zo laat hij op Instagram weten.

08.51 uur: VRT deelt alvast enkele beelden van de studio en greenroom waar het spektakel vanavond zal plaatsvinden.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door VRT 1 (@vrt1be)

08.00: Goedemorgen! We starten deze liveblog op 1 februari 2025 met een handig overzichtsartikel. In onderstaand artikel vind je alle informatie die je nodig hebt om volledig voorbereid en zorgeloos naar de finale van vanavond te kunnen kijken.

Vanavond: finale ‘Eurosong 2025’

Advertentie