Voorrondes 2019

VOORRONDES 2019TEL AVIV 2019

De voorrondes van 8 tot 12 februari: Alle resultaten

Songfestival.be houdt je wekelijks op de hoogte van de nationale selecties voor het komende Eurovisiesongfestival in alle deelnemende landen. Deze week: de allereerste nationale finale in Australië.

Alle voorrondedata en links naar vorige uitzendingen van nationale finales uit heel Europa vind je op onze overzichtspagina:

Alles over het Songfestival 2019

Overzicht

gbVerenigd Koninkrijk: Eurovision: You Decide 2019 (Finale)vrijdag 8 februari 2019, 20.30 uur - 22.00 uurLivestream 

auAustralië: Eurovision – Australia decides 2019 (Finale)zaterdag 9 februari 2019, 10.30 uur - 13.00 uurLivestream 

uaOekraïne: Vidbir 2019 (1e halve finale)zaterdag 9 februari 2019, 18.00 uur - 21.30 uurLivestream 

huHongarije: A Dal 2019 (1e halve finale)zaterdag 9 februari 2019, 19.30 uur - 21.36 uurLivestream Livestream2 

ltLitouwen: Eurovizija 2019, nacionalinė atranka (1e halve finale)zaterdag 9 februari 2019, 20.00 uur - 22.45 uurLivestream Livestream2 

seZweden: Melodifestivalen 2019 (2e voorronde)zaterdag 9 februari 2019, 20.00 uur - 21.30 uurLivestream 

itItalië: Sanremo 2019 (Finale)zaterdag 9 februari 2019, 20.40 uur - 01.00 uurLivestream 

isIJsland: Söngvakeppnin 2019 (1e halve finale)zaterdag 9 februari 2019, 20.45 uur - 22.00 uurLivestream 

meMontenegro: Montevizija 2019 (Finale)zaterdag 9 februari 2019, 21.00 uur - 23.00 uurLivestream 

roRoemenië: Selecţia naţională 2019 (2e halve finale)zondag 10 februari 2019, 20.00 uur - 23.00 uurLivestream 

ilIsraël: HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2019 (Finale)dinsdag 12 februari 2019, 20.15 uur - 22.25 uurLivestream 

gb

Verenigd Koninkrijk: Eurovision: You Decide 2019 (Finale)

vrijdag 8 februari 2019, 20.30 uur - 22.00 uur
Livestream 
Een vakjury kiest een uitvoerder per song. Daaruit kiest televoting de winnaar.
Mel Giedroyc & Måns Zelmerlöw

De keuzes van de vakjury per lied gaan naar de superfinale en worden aangeduid met SF in onderstaande tabel. De winnaar van de televoting wordt aangeduid met 1 en gaat naar Tel Aviv.

Ook te bekijken op kanaal 24 van Proximus, kanaal 121 van Telenet en kanaal 802 en 809 van TV Vlaanderen.

Deelnemer(s)NummerSF?Publiek
Michael RiceBigger Than UsSF1
Holly TandyBigger Than Us
Jordan ClarkeFreaksSF?
MAIDFreaks
Kerrie-AnneSweet LiesSF?
AnisaSweet Lies
au

Australië: Eurovision – Australia decides 2019 (Finale)

zaterdag 9 februari 2019, 10.30 uur - 13.00 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Myf Warhurst & Joel Creasey
#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalPlaats
1Ella HooperData Dust1261810
2Electric Fields2000 and Whatever44701142
3Mark VincentThis Is Not the End1919387
4Aydan CalafioreDust3810486
5Courtney ActFight for Love2626524
6Leea NanosSet Me Free1011219
7SheppardOn My Way4146873
8Alfie ArcuriTo Myself3514495
9Kate Miller-HeidkeZero Gravity48871351
10Tania DokoPiece of Me176238
ua

Oekraïne: Vidbir 2019 (1e halve finale)

zaterdag 9 februari 2019, 18.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Sergey Pritula

De top drie gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalF?
1The HypnotunezHey112
2LetayMyla moya235
3Vera KekeliaWow!426
4TseshoHate5611
5YukoGalyna guliala8513F
6MaruvBang!6814F
7Brunettes Shoot BlondesHouston7714F
8BahromaNazavzhdy-Navsegda347
hu

Hongarije: A Dal 2019 (1e halve finale)

zaterdag 9 februari 2019, 19.30 uur - 21.36 uur
Livestream Livestream2 
Een vierkoppige vakjury (80%) en appstemming (20%) bepalen drie halve finalisten. Televoting (100%) kiest nadien nog een vierde.
Bogi Dallos & Freddie

De top vier gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

Deelnemer(s)NummerJuryPubliekF?
Acoustic PlanetNyári zápor378F
Bence VavraSzótlanság348F
DenizIde várnak vissza269
KonyhaSzázszor visszajátszott308
PetruskaHelp Me Out Of Here348F
The MiddletonzRoses329F
The SignŐ307
USNKPosztolj268
yesyesIncomplete278
lt

Litouwen: Eurovizija 2019, nacionalinė atranka (1e halve finale)

zaterdag 9 februari 2019, 20.00 uur - 22.45 uur
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Gabrielė Martirosianaitė & Giedrius Masalskis

De top vier gaat door naar de finale en wordt aangeduid met F in onderstaande tabel.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalF?
1Emilija GogolytėRiddle11011
3Saulės KliošasLaiko mašina7714F
4Edgaras LubysTo the Sky516
5GlossariumAnyone4610
6MiglokoRožės022
7Twosome10007310
8Lukas BartaškaRiver of Hope000
9Justina Budaitė-JunàStrength of a Woman2810
10Henry & Tommy ModricNeverpart10414F
10Monika MarijaLight On121224F
11Jurgis BrūzgaCTRL ALT DELETE10515F
12CheriAgain404
se

Zweden: Melodifestivalen 2019 (2e voorronde)

zaterdag 9 februari 2019, 20.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Televoting via app (87,5%) en telefoon (12,5%) bepaalt de uitslag
Sarah Dawn Finer, Marika Carlsson, Kodjo Akolor & Eric Saade

De top twee gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel. De nummers drie en vier gaan door naar de herkansingsronde Andra chansen en worden er aangeduid met AC.

#Deelnemer(s)NummerPlaats
1Andreas JohnsonArmy of UsAC
2Malou PrytzI Do MeF
3Oscar EnestadI Love It7
4Jan MalmsjöLeva livet6
5Vlad ReiserNakna i regnetAC
6Hanna Ferm & LIAMOOHold YouF
7MargaretTempo5
it

Italië: Sanremo 2019 (Finale)

zaterdag 9 februari 2019, 20.40 uur - 01.00 uur
Livestream 
Televoting (20%), een vakjury (20%) en een persjury (30%) bepalen de top drie en nadien de winnaar.
Virginia Rafaelle, Claudio Baglioni, Claudio Bisio

De top drie gaat naar de superfinale en wordt aangeduid met SF in onderstaande tabel.

Il Volo vertegenwoordigde Italië op het Eurovisiesongfestival 2015. De groep werd derde in de finale met Grande amore.

Ook te bekijken op kanaal 180 van Telenet, kanaal 285 van Proximus en kanaal 717 van TV Vlaanderen.

#Deelnemer(s)NummerSF?Plaats
1Daniele SilvestriArgentovivo6
2Anna TatangeloLe nostre anime di notte22
3GhemonRose viola12
4NegritaI ragazzi stanno bene20
5UltimoI tuoi particolariSF2
6NekMi farò trovare pronto19
7Loredana BertèCosa ti aspetti da me4
8Francesco RengaAspetto che torni15
9MahmoodSoldiSF1
10Ex-OtagoSolo una canzone13
11Il VoloMusica che restaSF3
12Paola TurciL'ultimo ostacolo16
13Zen CircusL'amore è una dittatura17
14Patty Pravo con BrigaUn po' come la vita21
15ArisaMi sento bene8
16IramaLa ragazza col cuore di latta7
17Achille LauroRolls Royce9
18Nino D'Angelo e Livio CoriUn'altra luce24
19Federica Carta e ShadeSenza farlo apposta18
20Simone CristicchiAbbi cura di me5
21Enrico NigiottiNonno Hollywood10
22BoomdabashPer un milione11
23EinarParole nuove23
24MottaDov'è l'Italia14
is

IJsland: Söngvakeppnin 2019 (1e halve finale)

zaterdag 9 februari 2019, 20.45 uur - 22.00 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Salóme Þorkelsdóttir & Gísli Berg

De top twee gaat naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

Hera Björk vertegenwoordigde IJsland op het Eurovisiesongfestival 2010. Ze werd 19e in de finale met Je ne sais quoi.

#Deelnemer(s)NummerF?
1HatariHatrið mun sigraF
2Hera BjörkEitt andartakF
3Kristina Skoubo BærendsenÉg á mig sjálf
4Þórdís ImslandNú og hér
5Daníel ÓliverSamt ekki
me

Montenegro: Montevizija 2019 (Finale)

zaterdag 9 februari 2019, 21.00 uur - 23.00 uur
Livestream 
Televoting (25%) en drie jury's (75%) bepalen de top twee. Daaruit kiest televoting (100%) de winnaar.
?

De top twee gaat door naar de superfinale en wordt aangeduid met SF.

Andrea Demirović vertegenwoordigde Montenegro op het Eurovisiesongfestival 2009. Ze werd 11e in de eerste halve finale met Just Get Out of My Life.

Deelnemer(s)NummerJuryPubliekSF?Plaats
D-mollHeaven125SF1
Andrea DemirovićJa sam ti san703
Monika KnezovićNepogrješivo315
Ivana Popović-MartinovićNevinost93SF2
Nina PetkovićUzmi ili ostavi224
ro

Roemenië: Selecţia naţională 2019 (2e halve finale)

zondag 10 februari 2019, 20.00 uur - 23.00 uur
Livestream 
Een vakjury (100%) kiest vijf finalisten, nadien kiest televoting (100%) er nog een
?

De top zes gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

qDeelnemer(s)NummerF?
12 GentsIelele
2GeorgyTears
3Olivier KayeRight NowF
4XoniaDiscrete
5TMWMake Me Your Man
6Johnny BădulescuGive Up Now
7EchoesHigh Heels On
8Aldo BlagaYour JourneyF
9Letiția Moisescu & Sensibil BalkanDainaF
10Laura BretanDear FatherF
11Ester PeonyOn a SundayF
12Linda TeodosiuRenegadesF
il

Israël: HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2019 (Finale)

dinsdag 12 februari 2019, 20.15 uur - 22.25 uur
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de uitslag
Rotem Sela & Assi Azar

Enkel de artiest wordt gekozen. Voor het lied van Israël volgt nog een aparte selectie.

#Deelnemer(s)Plaats
1Maya4
2Shefita2
3Kobi1
4Ketreyah3

Advertentie

Locatie