België

BELGIEEX-DEELNEMERS

‘Rhythm Inside’ is hét ultieme Belgische Songfestivallied

’t Is gebeurd: na drie maanden van stemrondes en eindeloos veel punten, hebben jullie massaal gekozen voor Loïc Nottet en zijn Rhythm Inside. Dat lied is vanaf nu de allerbeste Songfestivalinzending van ons land aller tijden volgens (de lezers van) Songfestival.be.

In november vorig jaar startte de stemming op onze Facebookpagina, waarbij elke werkdag punten op tien konden worden gegeven voor een andere Eurovisiesong van België uit de geschiedenis, op chronologische volgorde. De vijftien liedjes met de hoogste gemiddelde scores stootten door naar de finaleweek, waarin gestemd kon worden door punten op de Songfestivalmanier te geven, van een tot twaalf. Die stemmen werden verdeeld over drie stemgroepen op basis van geografische locatie (Vlaanderen, Wallonië en Brussel, en de rest van de wereld), en vertaald naar die puntensets van een tot twaalf.

Uit onderstaande tabel blijkt dat de stemmers het unaniem eens waren: de drie groepen hadden elk Blanche en haar City Lights op twee en Loïc en zijn Rhythm Inside op een. Onderling zijn er enkele verschillen te bemerken. Zo maakte Mélanie Cohl vooral indruk bij de Brusselaars en Walen, en kon Stella Maessen vooral de internationale jury bekoren, terwijl Urban Trad daar net beduidend minder in de smaak viel. Sandra Kim, onze enige Songfestivalwinnares tot hiertoe, pakt brons in onze competitie.

Reactie Loïc op zijn overwinning 

De winnaar was meer dan blij met deze erkenning: ‘Enorm bedankt voor deze prijs! Als ik terug luister naar de eerste versie van Rhythm Inside en zie waar ik nu sta, dan voel ik me heel gelukkig. Het Songfestival was een groot avontuur, ik heb zoveel geleerd over mezelf als tiener. Meer dan dat alles, bracht het me ook een heel nieuwe familie. Bedankt om mij te volgen sinds 2015 en mij niet te vergeten. Dankjewel Songfestival.be voor de eindeloze steun en ook bedankt aan het publiek om mijn muziek tot leven te brengen door er blijven naar te luisteren. Allemaal bedankt en misschien worden mijn songs dankzij jullie ooit onsterfelijk. Bisous, Lo’.

Deelnemer(s)NummerJaarVLBWRWTotaalPlaats
Loïc NottetRhythm Inside2015121212361
BlancheCity Lights2017101010302
Sandra KimJ'aime la vie1986776203
Tom DiceMe And My Guitar2010658194
Urban TradSanomi2003881175
Xandee1 Life2004444126
Kate RyanJe t'adore2006515117
StellaSi tu aimes ma musique198220798
Mélanie CohlDis oui199806069
Liliane Saint-PierreSoldiers of Love1987302510
Ann ChristyGelukkig zijn1975103411
Jean ValléeL'amour ça fait chanter la vie1978030312
Louis NeefsJennifer Jennings1969020213
Emly StarrSamson1981000014
Pierre RapsatJudy et cie1976000015

VL staat voor Vlaanderen, BW voor Brussel en Wallonië en RW voor de rest van de wereld. De gelijkstand tussen Pierre Rapsat en Emly Starr werd gebroken door de volledige rangschikking van de Vlaamse punten die de doorslag gaf, en daarin deed Samson het net iets beter dan Judy et cie.

Superfans

In totaal ontvingen we op vier dagen tijd 432 puntensets. 195 daarvan (45%) kwamen uit Vlaanderen, 38 uit Brussel (9%) en Wallonië en 133 uit andere delen van de wereld (31%). De overige 65 puntenreeksen moesten we ongeldig verklaren, ofwel vijftien procent van het totaal. In de meeste gevallen omdat er niet aan tien verschillende liedjes punten werd gegeven maar slechts aan negen of acht, maar soms ook omdat er superfans actief waren die zoveel hielden van bepaalde inzendingen, dat ze ze niet enkel de twaalf punten, maar alle punten gaven! Winnaar Loïc Nottet, runner-up Blanche en ook Stella Maessen mogen zich gelukkig prijzen met zulke fans.

Als redactie van Songfestival.be willen we alle lezers bedanken die de afgelopen dagen én de afgelopen maanden zo massaal hebben gestemd en ons lieten weten hoe leuk ze het initiatief vonden. Onze felicitaties aan winnaar Loïc Nottet en zijn lied Rhythm Inside! En voor de volledigheid vind je hieronder nog de volledige top zestig terug van Belgische Songfestivalinzendingen, zoals bepaald door jullie, in filmpjes- én in tabelvorm.

play
#Deelnemer(s)NummerJaar
1Loïc NottetRhythm Inside2015
2BlancheCity Lights2017
3Sandra KimJ'aime la vie1986
4Tom DiceMe and My Guitar2010
5Urban TradSanomi2003
6Xandee1 Life2004
7Kate RyanJe t'adore2006
8StellaSi tu aimes ma musique1982
9Mélanie CohlDis oui1998
10Liliane Saint-PierreSoldiers of Love1987
11Ann ChristyGelukkig zijn1975
12Jean ValléeL'amour ça fait chanter la vie1978
13Louis NeefsJennifer Jennings1969
14Emly StarrSamson1981
15Pierre RapsatJudy et Cie1976
16IngeborgDoor de wind1989
17Roberto BellarosaLove Kills2013
18Laura TesoroWhat's the Pressure2016
19Pas de DeuxRendez-vous1983
20Dream ExpressA Million in One, Two, Three1977
21ToniaUn peu de poivre, un peu de sel1966
22Philippe LafontaineMacédomienne1990
23Louis NeefsIk heb zorgen1967
24Lisa Del BoLiefde is een kaartspel1996
25Vanessa ChinitorLike the Wind1999
26Jacques ZegersAvanti la vie1984
27Nicole & HugoBaby, Baby1973
28Barbara DexIemand als jij1993
29Claude LombardQuand tu reviendras1968
30Robert CogoiPrès de ma rivière1964
31Jacques HustinFleur de liberté1974
32TelexEuro-Vision1980
33Jean ValléeViens l'oublier1970
34Bobbejaan SchoepenStraatdeuntje1957
35Lily Castel & Jacques RaymondGoeiemorgen, morgen1971
36Sergio & The LadiesSister2002
37ClouseauGeef het op1991
38Jacques RaymondWaarom?1963
39MorganeNous, on veut des violons1992
40Nuno ResendeLe grand soir2005
41Serge & Christine GhisolandÀ la folie ou pas du tout1972
42Axel HirsouxMother2014
43Bob BennySeptember, gouden roos1961
44Micha MarahHey Nana1979
45Frédéric EtherlinckLa voix est libre1995
46ReynaertLaissez briller le soleil1988
47Lize MarkeAls het weer lente is1965
48Witloof BayWith Love Baby2011
49Fud LeclercMessieurs les noyés de la Seine1956
50Bob BennyHou toch van mij1959
51Mony MarcLe plus beau jour de ma vie1956
52IrisWould You?2012
53Fud LeclercMa petite chatte1958
54IshtarO Julissi2008
55Fud LeclercMon amour pour toi1960
56The KMG'sLove Power2007
57Linda LepommeLaat me nu gaan1985
58Nathalie SorceEnvie de vivre2000
59Patrick OuchèneCopycat2009
60Fud LeclercTon nom1962

Advertentie

Locatie