The Hague 1980 - Ierland
Bio
Johnny Logan is de enige persoon die drie keer het Eurovisiesongfestival won. De Ier zegevierde tweemaal als zanger en eenmaal als componist, een record dat nog altijd standhoudt.
Beginjaren
Johnny Logan werd in 1954 geboren als Seán Patrick Michael Sherrard. Hij woonde enkele jaren in Australië voor hij naar Ierland verhuisde.
Daar volgde hij een opleiding tot elektricien, maar hij trad vooral op in pubs en componeerde zijn eigen songs.
Artiestennaam
De artiestennaam Johnny Logan was overgenomen van het hoofdpersonage van een Amerikaanse westernfilm, Johnny Guitar.
In 1979 werd hij derde in de Ierse voorronde. Daarmee brak hij voor het eerst door bij het grote publiek.
Eerste Songfestivalzege
Een jaar later, in 1980, won hij zowel de Ierse voorronde als het Songfestival met What’s Another Year.
Zijn daaropvolgende singles en albums konden dat succes niet evenaren.
Comeback
In 1987 keerde Logan terug. Opnieuw won hij in eigen land en op het internationale podium, dit keer in Brussel.
Recordhouder: Mr. Eurovision
In 1992 volgde een derde Songfestivalzege, ditmaal als componist.
Daarmee werd hij de eerste en voorlopig enige persoon die drie keer het Songfestival won.
Vooral in Ierland en Scandinavië blijft hij bekend, met ook andere hitparadesuccessen. Zowel in 1993 als in 2006 zetelde hij in de vakjury van onze preselecties.















