België

BELGIEWENEN 2026

Belgische inzending Songfestival 2026 bekend op 19 februari

Volgende week donderdag – 19 februari – maakt RTBF de Belgische Songfestivalinzending bekend. Dat staat te lezen in het vrijgegeven programmaoverzicht van La Une. Maanden later dan we de laatste jaren gewoon waren van RTBF.

Gaat Loïc Nottet opnieuw naar het Songfestival voor ons land? Of toch een The Voice-talent? Of verrast de Franstalige omroep met Axelle Red?

De eerste naam, die van Loïc Nottet, doet al maanden de ronde. In de recentste aflevering van onze podcast Rendez-Vous kon je echter horen dat Loïc zich teruggetrokken zou hebben. Dat is voor de duidelijkheid geen bevestigde informatie.

Essyla als tweede optie?

RTBF zou daarop teruggegrepen hebben naar de tweede optie, Essyla. Het officiële Instagramaccount van het Songfestival volgt Essyla sinds kort op dat platform.

Essyla zelf gaf onlangs op haar Facebookpagina een snippet vrij van een lied dat ze binnenkort uitbrengt, het lied dat onze inzending voor Wenen zou kunnen zijn. De titel daarvan is But Maybe Tomorrow.

19 februari op La Une

19 februari ‘s avonds om 18.21 uur is het speculeren voorbij. Dan maakt RTBF de Belgische inzending – inclusief clip – bekend op La Une.

Wie de eerste uitzending gemist heeft, kan om 20.10 uur alsnog onze inzending voor mei beluisteren.

Voorafgaand volgt er hoogstwaarschijnlijk een persconferentie waarop de pers kennismaakt met onze kandidaat voor Wenen.

Meer informatie ontbreekt momenteel.

Programmagids RTBF