Zweden

ZWEDEN

John Lundvik wint ‘Melodifestivalen 2019’

Na vier halve finales en een herkansingsronde stonden vanavond twaalf artiesten in de finale in de hoofdstad Stockholm. De finale werd gepresenteerd door Sarah Dawn Finer, Kodjo Akolor, Marika Carlsson en Eric Saade. De uitslag werd bepaald door een achtkoppige internationale jury en televoting.

Het was een finale met zeven terugkerende artiesten en veel spektakel. Optredens van Benjamin Ingrosso (‘18) en een samenwerking tussen de winnaressen van 1998 en 1999, Dana International en Charlotte Perrelli zorgden voor de intervalacts van de avond.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalPlaats
1Jon Henrik FjällgrenNorrsken (Goeksegh)1955744
2Lisa AjaxTorn39
23629
3MohombiHello3242745
4Lina HedlundVictorious3284011
5BisharaOn My Own38691072
6Anna BergendahlAshes to Ashes20365610
7NanoChasing Rivers5410646
8Hanna Ferm & LIAMOOHold You48591073
9Malou PrytzI Do Me23123512
10John LundvikToo Late for Love96851811
11WiktoriaNot with Me3628647
12ArvingarnaI Do2737648

Vorig jaar werd John nog mooi derde maar 2019 is zijn jaar. Hij won de harten van de internationale jury en het publiek met van beiden het maximum aantal punten.

play

Zweden staat op 16 mei in de eerste helft van de tweede halve finale.

Advertentie

Locatie