Voorrondes 2018

VOORRONDES 2018

De voorrondes van 9 tot 13 februari – Alle resultaten

Songfestival.be houdt je op de hoogte van alle nationale finales die verschillende landen organiseren om hét lied voor Lissabon te selecteren. Wekelijks krijg je van ons een handig overzicht voorgeschoteld met de lijst van landen waar er dit weekend iets te beleven valt, inclusief details over de kandidaten, het stemsysteem, de tijdstippen en de livestreams om mee te kunnen volgen. Dit weekend onder andere de finales in Denemarken en Italië.

Alle voorrondes voor het Songfestival 2018 herbekijken kan via ons ander praktisch voorronde-overzicht, dat je hier terugvindt.

Alle tabellen kunnen op smartphones worden gesorteerd door te klikken op Deelnemer(s), Nummer of een andere sorteermogelijkheid.

Overzicht

smSan Marino: 1 in 360 (1e halve finale)vrijdag 9 februari 2018, 20.00 - 21.30Livestream 

uaOekraïne: Vidbir (1e halve finale)zaterdag 10 februari 2018, 18.00 - 22.10Livestream 

dkDenemarken: Dansk Melodi Grand Prix 2018 (Finale)zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 22.00Livestream 

ltLitouwen: Eurovizijos (5e voorronde)zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 22.15Livestream Livestream2 

seZweden: Melodifestivalen 2018 (2e voorronde)zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 21.30Livestream 

lvLetland: Supernova 2018 (2e voorronde)zaterdag 10 februari 2018, 20.25 - 22.55Livestream 

huHongarije: A Dal (1e halve finale)zaterdag 10 februari 2018, 20.30 - 22.42Livestream 

eeEstland: Eesti Laul 2018 (1e halve finale)zaterdag 10 februari 2018, 20.35 - 22.35Livestream 

itItalië: 68° Festival della Canzone Italiana di Sanremo 2018 (Finale)zaterdag 10 februari 2018, 20.35 - 01.00Livestream 

isIJsland: Söngvakeppnin 2018 (1e halve finale)zaterdag 10 februari 2018, 20.45 - 22.20Livestream 

roRoemenië: Selecția Națională 2018 (4e voorronde)zondag 11 februari 2018, 20.10 - 22.30Livestream 

ilIsraël: HaKokhav HaBa L’Eurovizion (Finale)dinsdag 13 februari 2018, 20.00 - 22.25Livestream 

sm

San Marino: 1 in 360 (1e halve finale)

vrijdag 9 februari 2018, 20.00 - 21.30
Livestream 
Een vakjury (100%) kiest één lied per kandidaat uit de twee halve finales voor de finale.
Kristin Stein & Nick Earles

De songtitels zijn niet officieel bekendgemaakt. De elf deelnemers brengen in de halve finales van vanavond en volgende week vrijdag een ander lied in een akoestische versie. Van elke deelnemer kiest een vakjury er één van om deel te nemen aan de finale.

Jurylid Zoë Straub vertegenwoordigde Oostenrijk deel op het Eurovisiesongfestival 2016. Ze werd 13e met Loin d’ici.

Deelnemer(s)Nummer 1Nummer 2Finalist
Camilla NorthFree YourselfYo no soy tu chicaYo no soy tu chica
Emma SandströmDiamondsHold OnDiamonds
Franklin CallejaBest Years Of Our LivesStayStay
Giovanni MontalbanoPer quello che mi daiImmensoPer quello che mi dai
BastiMoonlightStayStay
Jenifer BreningSorryUntil the Morning LightUntil the morning light
JessikaWho we areOut Of The TwilightWho we are
Judah GavraStayMoonlightStay
Sara de BlueUntil The Morning LIghtOut Of The TwilightOut of the twilight
IROLWho We AreSorrySorry
Tinashe MakuraWe Are OneFree YourselfFree yourself
ua

Oekraïne: Vidbir (1e halve finale)

zaterdag 10 februari 2018, 18.00 - 22.10
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden drie finalisten aan.
Serhiy Prytula

Tussen 20.30 uur en 21.30 uur is er onderbreking en wordt er een ander programma uitgezonden.

Jurylid Jamala vertegenwoordigde Oekraïne op het Eurovisiesongfestival 2016. Ze won met 1944.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1ConstantineMisto729
2Serhiy BabkinKriz tvoyi ochi8412
3LaudWaiting9716Q
4KazkaDyva459
5The VIONg'a-Ng'a213
6Kozak SystemMamai134
7VilnaForest Song3912Q
8Pur:PurFire6612
9The ErisedHeroes5813Q
dk

Denemarken: Dansk Melodi Grand Prix 2018 (Finale)

zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 22.00
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen drie superfinalisten. Daaruit kiest televoting (100%) de winnaar.
Annette Heick & Johannes Nymark

Presentator Johannes Nymark vertegenwoordigde Denemarken op het Eurovisiesongfestival 2016 als lid van de groep Lighthouse X. De groep werd 17e in de tweede halve finale met Soldiers of Love.

#Deelnemer(s)NummerQ?Plaats%
1Ditte MarieRiot
2Anna RitsmarStarlightQ231
3RasmussenHigher GroundQ150
4SannieBoys on Girls
5SandraAngels to My Battlefield
6Lasse MelingUnfound
7CARLSENStanding Up for Love
8KARUISinglas
9Rikke Ganer-TolsøeHolder fast i ingenting
10Albin FredyMusic for the RoadQ319
lt

Litouwen: Eurovizijos (5e voorronde)

zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 22.15
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden zes songs aan die doorgaan naar de volgende ronde.
Ugnė Skonsmanaitė & Mantas Stonkus
#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1TwosomeHello7411Q
2Milda RasilavičiūtėI Think About You123
3Silvija Pankūnaitė & GeraiGeraiMore Than You Know3811Q
4Lukas NorkūnasTegu538
5Paula1 2 36612Q
6Benas MalakauskasMy Memories011
7GodoFire Fountain10717Q
8Germantė KinderytėTurn It Up000
9Vidas BareikisPusvalanduko5510
10Juozas MartinDon't Give Up202
11Kotryna JuodzevičiūtėThat Girl121022Q
12Jurgis Brūzga4love101222Q
se

Zweden: Melodifestivalen 2018 (2e voorronde)

zaterdag 10 februari 2018, 20.00 - 21.30
Livestream 
Televoting (100%) bepaalt twee finalisten en twee liedjes die doorgaan naar de herkansingsronde
David Lindgren
#Deelnemer(s)NummerQ?
1Samir & ViktorShufflaQ
2Ida RedigAllting som vi sa5
3Jonas GardellDet finns en väg7
4MargaretIn My Cabana2ND
5Stiko Per LarssonTitta vi flyger6
6Mimi WernerSongburning2ND
7LIAMOOLast BreathQ
lv

Letland: Supernova 2018 (2e voorronde)

zaterdag 10 februari 2018, 20.25 - 22.55
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden twee finalisten aan
Dagmara Legante & Justs

Presentator Justs vertegenwoordigde Letland op het Eurovisiesongfestival 2016. Hij werd 15e in de finale met Heartbeat.

Deze voorronde heeft drie in plaats van drie finalisten: na het rechttrekken een fout bij het samentellen van de stemmen, bleek dat Markus Riva tweede werd. RITVARS werd slechts derde, maar mag in de race blijven, en gaat dus ook nog steeds door naar de finale. Er zullen zo geen zes, maar zeven finalisten zijn in de finale op zaterdag 24 februari. Dat schrijft de Letse omroep op de website van Supernova.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1HypnoticPray
2MADARAEsamībaQ
3Markus RivaThis TimeQ
4In My HeadSunset
5RitvarsWho's Counting?Q
6Monta1000 Roses
7Riga ReggaeStop the War U2
hu

Hongarije: A Dal (1e halve finale)

zaterdag 10 februari 2018, 20.30 - 22.42
Livestream 
Vier juryleden (80%) en appstemming (20%) bepalen drie finalisten. Televoting (100%) duidt nadien nog een vierde finalist aan.
Kriszta Rátonyi & Freddie

Presentator Freddie vertegenwoordigde Hongarije op het Eurovisiesongfestival 2016. Hij werd 19e in de finale met Pioneer.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1Ham ko HamBármerre jársz30636
2Gábor Heincz BigaGood Vibez35742Q
3SativuSLusta lány28533
4Gabi KnollNobody to Die For32537
5Maszkura és a tücsökrajNagybetűs szavak32537
6Zsolt SüleZöld a május39645Q
7Roland GulyásH Y P N O T I Z E D28735
8Gergely DánielfyAzt mondtad39847Q
9Leander KillsNem szól harang33841Q
ee

Estland: Eesti Laul 2018 (1e halve finale)

zaterdag 10 februari 2018, 20.35 - 22.35
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) kiezen vijf finalisten.
Kristel Aaslaid & Martin Veisman

Stig Rästa vertegenwoordigde Estland op het Eurovisiesongfestival 2015, samen met Elina Born. Ze werden 7e met Goodbye to Yesterday.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1VajéLaura (Walk with Me)Q
2Iiris & AgohDrop That BoogieQ
3EtnopatsyKülm
4Sibyl VaneThousand WordsQ
5Aden RayEverybody's Dressed
6Tiiu x Okym x SemyNäita oma energiat
7Stig RästaHomeQ
8MiljardidPseudoprobleem
9DesireeOn My Mind
10Elina NetšajevaLa ForzaQ
it

Italië: 68° Festival della Canzone Italiana di Sanremo 2018 (Finale)

zaterdag 10 februari 2018, 20.35 - 01.00
Livestream 
Een vakjury (20%), een persjury (30%) en televoting (50%) bepalen drie superfinalisten. Daaruit wordt door dezelfde drie jury's de winnaar gekozen.
Michelle Hunziker, Claudio Baglioni & Pierfrancesco Favino

De winnaar van Sanremo gaat niet noodzakelijk naar het Eurovisiesongfestival: hij/zij mag bedanken voor de eer. In dat geval gaat omroep RAI op zoek naar een andere kandidaat uit het deelnemersveld.

Ook live te volgen op televisie via RAI1 (Telenet: kanaal 180, Proximus: 285).

Riccardo Fogli vertegenwoordigde Italië op het Eurovisiesongfestival 1983. Hij werd 11e met Per Lucia.

Luca Barbarossa vertegenwoordigde Italië op het Eurovisiesongfestival 1988. Hij werd 12e met Vivo (Ti scrivo).

Enrico Ruggeri, die met zijn rockband Decibel deelneemt, vertegenwoordigde Italië op het Eurovisiesongfestival 1993. Hij werd 12e met Sole d’Europa.

Nina Zilli vertegenwoordigde Italië op het Eurovisiesongfestival 2012. Ze werd negende met L’amore è femmina (Out of Love).

#Deelnemer(s)NummerPlaats
1Luca BarbarossaPassame er sale7
2Red CanzianOgnuno ha il suo racconto15
3The Kolors Frida 9
4Elio & le Storie TeseArrivederci20
5Ron Almeno pensami4
6Max GazzéLa leggenda di Cristalda e Pizzomunno6
7Annalisa Il mondo prima di teQ
8Renzo Rubino Custodire13
9Decibel Lettera dal duca16
10Ornella Vanoni met Bungaro & PacificoImparare ad amarsi5
11Giovanni CaccamoEterno10
12Lo Stato SocialeUna vita in vacanzaQ
13Roby Facchinetti & Riccardo FogliIl segreto del tempo18
14Diodato & Roy PaciAdesso8
15Nina Zilli Senza appartenere17
16Noemi Smettere mai di cercarmi14
17Ermal Meta & Fabrizio MoroNon mi avete fatto nienteQ
18Mario BiondiRivederti19
19Le VibrazioniCosì sbagliato11
20Enzo Avitabile & Peppe ServilloIl coraggio di ogni giorno12
is

IJsland: Söngvakeppnin 2018 (1e halve finale)

zaterdag 10 februari 2018, 20.45 - 22.20
Livestream 
Televoting (100%) duidt drie finalisten aan.
Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir
#Deelnemer(s)NummerQ?
1Þórunn Antonía Ég mun skína
2Tómas Helgi Wehmeier & Sólborg GuðbrandsdóttirÉg og þú
3Ari ÓlafssonHeimQ
4HeimilistónarKúst og fæjóQ
5Fókus hópurinn Aldrei gefast uppQ
6Guðmundur ÞórarinssonLitir
ro

Roemenië: Selecția Națională 2018 (4e voorronde)

zondag 11 februari 2018, 20.10 - 22.30
Livestream 
Een vijfkoppige vakjury (100%) duidt drie finalisten aan.
Diana Dumitrescu & Cezar Ouatu

Presentator Cezar Ouatu vertegenwoordigde Roemenië op het Eurovisiesongfestival 2013. Hij werd 13e in de finale met It’s My Life.

#Deelnemer(s)NummerTotaalQ?
1FeliBună de iubit43Q
2ZØLTANDacă dragostea e oarbă12
3TIRIDesert de sentimente43Q
4Paula CrișanI Am Here17
5Cristian SimionescuNirvana0
6Alice JeckelOut of the Dark12
7Dan ManciuleaRază de soare3
8Lion's RoarRekindle the Flame29
9Claudia AndasThe One56Q
10Iona CiorneaTime After Time24
11Bernice ChitiulToo Busy for My Heart11
12Nicoleta ȚicalăUna oportunidad40
il

Israël: HaKokhav HaBa L’Eurovizion (Finale)

dinsdag 13 februari 2018, 20.00 - 22.25
Livestream 
Niet bekend
Rotem Sela & Assi Azar

Netta Barzilai, Chen Aharoni, Riki Ben Ari en Jonathan Mergui nemen het tegen elkaar op. Tijdens de finale zal enkel de winnende artiest worden gekozen: het Israëlische lied voor Lissabon wordt achter gesloten deuren geselecteerd.

Ook live te volgen op televisie via The Israeli Network (Telenet: kanaal 188).

Advertentie

Locatie