Voorrondes 2022

VOORRONDES 2022

De voorrondes van zaterdag 5 maart – Finales in Denemarken, Frankrijk, Roemenië en Servië

Naar goede gewoonte gidst Songfestival.be je doorheen alle nationale preselecties voor het Songfestival 2022 in Turijn. Je vindt in dit overzichtsartikel alle landen, tijdstippen, livestreams en kandidaten terug. Na vanavond zijn er weer vier inzendingen bekend. Denemarken, Frankrijk, Roemenië en Servië houden hun finales. IJsland en Zweden hervatten hun voorrondes. Portugal start de zoektocht naar een kandidaat met Festival da Canção 2022.

Overview

seSweden: Melodifestivalen 2022 (halve finale)Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 21.30 uurLivestream 

dkDenmark: Dansk Melodi Grand Prix 2022 (finale)Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 22.00 uurLivestream 

roRomania: Selecția Națională 2022 (finale)Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 23.00 uurLivestream Livestream2 Livestream3 

isIceland: Söngvakeppnin 2022 (2e halve finale)Saturday 5 March 2022, 20.45 uur - 22.20 uurLivestream 

frFrance: Eurovision France, c’est vous qui décidez! 2022 (finale)Saturday 5 March 2022, 21.05 uur - 23.45 uurLivestream Livestream2 Livestream3 

rsSerbia: Pesma za Evroviziju 2022 (finale)Saturday 5 March 2022, 21.05 uur - 23.35 uurLivestream Livestream2 

ptPortugal: Festival da Canção 2022 (1e halve finale)Saturday 5 March 2022, 22.00 uur - 0.45 uurLivestream Livestream2 

se

Sweden: Melodifestivalen 2022 (halve finale)

Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Televoting (100%)
Oscar Zia

De deelnemers die op een derde en vierde plaats eindigden in de eerste vier voorrondes krijgen nogmaals een kans op een finaleplaats. Deze zijn ingedeeld in twee groepen. In totaal gaan vier van deze kandidaten door naar de finale. Dit zijn de kandidaten die in hun groep op plaatsen één en twee eindigen en worden in onderstaande tabel aangegeven met F.

Anna Bergendahl vertegenwoordigde Zweden in 2010 in Oslo met het lied This Is My Life. Ze werd 11e in de 2e halve finale met 62 punten. Dit was voor Zweden de eerste en voorlopig enige inzending zonder een finaleplaats te behalen.

Alvaro Estrella (2014, 2020 & 2021), Anna Bergendahl (2010, 2019 & 2020), Lillasyster (2021) & Lisa Miskovsky (2012) namen al eerder deel aan Melodifestivalen.

play
Groep#Deelnemer(s)NummerScorePlaatsFinale?
11Tone SekeliusMy WayF
2Alvaro EstrellaSuave
3Danne StråhedHallabaloo
4Anna BergendahlHigher PowerF
21TheozSom du villF
2Lisa MiskovskyBest to Come
3LillasysterTill Our Days Are Over
4Cazzi OpeiaI Can't Get EnoughF
dk

Denmark: Dansk Melodi Grand Prix 2022 (finale)

Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 22.00 uur
Livestream 
Televoting (100%)
Martin Brygmann & Tina Müller

Eén van de acht kandidaten die deelnemen aan Dansk Melodi Grand Prix 2022, zal Denemarken mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival 2022 in Turijn. De uitslag zal worden bepaald aan de hand van 100 procent televoting. De top drie staat in de superfinale en wordt aangegeven met SF in onderstaande tabel.

play
 #DeelnemersNummerScorePlaatsSuperfinale?
1Patrick DorganVinden suser ind
2Conf3ssionsHallelujah100%1SF
3Der Var EngangEn skønne dag
4Fuld EffektRave med de hårde drenge
5Josie Elinor & Jack WarrenLet Me Go88%3SF
6Morten FillipsenHappy Go Lucky
7ReddiThe Show90%2SF
8JunckerKommet for at blive
Superfinale1Conf3ssionsHallelujah32%2
2ReddiThe Show37%1
3Josie Elinor & Jack WarrenLet Me Go31%3
ro

Romania: Selecția Națională 2022 (finale)

Saturday 5 March 2022, 20.00 uur - 23.00 uur
Livestream Livestream2 Livestream3 
Jury (83%) & televoting (17%)
Eda Marcus, Aurelian Temișan, Ilinca Băcilă & Bogdan Stănescu

De winnaar van Selecția Națională 2022 zal Roemenië mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Turijn.

Petra (Petronela Donciu) nam in 2020 al eens deel aan de nationale voorronde in buurland Moldavië.

De intervalacts zullen worden verzorgd door Intelligent Music Project (Bulgarije 2022), Zdob și Zdub & Frații Advahov (Moldavië 2005, 2011 & 2022), Andrea (Noord-Macedonië 2022), Ronela Hajati (Albanië 2022), We Are Domi (Tsjechië 2022), Stefan (Estland 2022). Ook Jamala, winnares van het Eurovisiesongfestival 2016, zal haar nummer 1944 brengen.

play
#Deelnemer(s)NummerJuryTelevoteTotaalPlaats
1Andrei PetrușTake Me112.5913.599
2Alex Parker & BastienAll This Love271.3828.387
3Gabriel BascoOne Night353.3738.374
4VanuNever Give Up342.1736.175
5PetraIreligios341.3235.326
6MøiseGuilty101.8811.8810
7Cream, Minodora & Diana BucșaRomânia mea 122.4514.458
8Kyrie MendélHurricane462.0648.062
9Dora Gaitanovici Ana3212443
10WRSLlámame4811.2359.231
is

Iceland: Söngvakeppnin 2022 (2e halve finale)

Saturday 5 March 2022, 20.45 uur - 22.20 uur
Livestream 
Televoting (100%)
Björg Magnúsdóttir, Jón Jónsson & Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir

De top twee gaat door naar de finale op zaterdag 12 maart en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

play
#Deelnemer(s)NummerScorePlaatsFinale?
1Markéta IrglováMögulegt
2Suncity & SannaHækkum í botn
3ReykjavíkurdæturTökum af staðF
4KatlaÞaðan afF
5Hanna Mia & The Astrotourists Séns með þér
fr

France: Eurovision France, c’est vous qui décidez! 2022 (finale)

Saturday 5 March 2022, 21.05 uur - 23.45 uur
Livestream Livestream2 Livestream3 
Jury (50%) & televoting (50%)
Stéphane Bern & Laurence Boccolini

De winnaar van Eurovision France, c’est vous qui décidez! 2022 zal Frankrijk mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Turijn. Er zijn twee rondes. In de eerste ronde worden vijf kandidaten gekozen door televoting. Een zesde kandidaat wordt bepaald door de jury. In de tweede ronde wordt de winnaar bepaald aan de hand van 50 procent jurystemmen en 50 procent televoting.

play
 Deelnemer(s)Nummer2e ronde?JuryTelevoteTotaalPlaats
1e rondeAlvan & Ahez FulennTXX
Cyprien ZeniMa famille JXX
EliaTéléphone
ElliottLa tempêteTXX
Hélène in ParisParis mon amour
JoanMadame
JoanneNavigateure
Julia Chut
MariusLes chansons d'amourTXX
Pauline ChagneNuit PaulineTXX
SaamIl est où ?
SoaSeuleTXX
2e rondeMariusLes chansons d'amour80401204
Alvan & Ahez Fulenn1021202221
ElliottLa tempête3260926
Pauline ChagneNuit Pauline721001722
SoaSeule60801403
Cyprien ZeniMa famille 7420945
rs

Serbia: Pesma za Evroviziju 2022 (finale)

Saturday 5 March 2022, 21.05 uur - 23.35 uur
Livestream Livestream2 
Jury (50%) & televoting (50%)
Dragana Kosjerina, Jovan Radomir, Kristina Radenković & Stefan Popović

De winnaar van Pesma za Evroviziju 2022 zal Servië mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Turijn. De winnaar wordt bepaald aan de hand van 50 procent jurystemmen en 50 procent televoting.

Sara Jo vertegenwoordigde Servië in 2013 als deel van het trio Moje 3 met het nummer Ljubav je svuda. Ze eindigden als 11e in de 1e halve finale met 46 punten.

Tijana Dapčević vertegenwoordigde buurland Noord-Macedonië in 2014 met het lied To The Sky en werd 13e in de 2e halve finale met 33 punten.

play
#Deelnemer(s)NummerJuryTelevoteTotaalPlaats
1NaivaSkidam00015
2Orkestar Aleksandra SofronijevićaAnđele moj00015
3Gift Haos01113
4Zejna MurkićNema te10113
5Tijana DapčevićLjubi, ljubi doveka40411
6Lift Drama0667
7GramophonedziePočinjem da ludim00015
8Zorja PajićZorja88163
9Aca LukasOskar0775
10Zoe KidaBejbi 5275
11Sara JoMuškarčina1010202
12Ana StanićLjubav bez dodira6067
13Biber Dve godine i šes' dana00015
14AngellinaOrigami73104
15Chegi & Braća Bluz BandDevojko sa plamenom u očima05510
16IvonaZnam30312
17Marija MikićLjubav me inspiriše2467
18KonstraktaIn corpore sano1212241
pt

Portugal: Festival da Canção 2022 (1e halve finale)

Saturday 5 March 2022, 22.00 uur - 0.45 uur
Livestream Livestream2 
Jury (50%) & televoting (50%)
Jorge Gabriel & Sónia Araújo

Vijf van de tien deelnemers aan de eerste halve finale gaan door naar de finale op zaterdag 12 maart en worden aangegeven met F in onderstaande tabel.

De intervalacts worden verzorgd door Expensive Soul, Rita Redshoes, Rui Pregal da Cunha en The Black Mamba (Portugal 2021).

play
#Deelnemer(s)NummerJuryTelevote TotaalPlaatsFinale?
1Os Quatro e MeiaAmanhãX
2TheMisterDriverCalisun
3Diana CastroGinger AleX
4FFComo é bom esperar alguémX
5NortonHope
6AureaWhy?X
7Kumpania AlgazarraA minha praia
8MaroSaudade, saudadeX
9Valas & Os AstronautasOdisseia
10Fado BichaPovo pequenino