Voorrondes 2018

VOORRONDES 2018

De voorrondes van 16 tot 20 februari – Alle resultaten

Songfestival.be houdt je op de hoogte van alle nationale finales die verschillende landen organiseren om hét lied voor Lissabon te selecteren. Wekelijks krijg je van ons een handig overzicht voorgeschoteld met de lijst van landen waar er dit weekend iets te beleven valt, inclusief details over de kandidaten, het stemsysteem, de tijdstippen en de livestreams om mee te kunnen volgen. De komende dagen onder andere de finales in Montenegro en Servië.

Alle voorrondes voor het Songfestival 2018 herbekijken kan via ons ander praktisch voorronde-overzicht, dat je hier terugvindt.

Alle tabellen kunnen op smartphones worden gesorteerd door te klikken op Deelnemer(s), Nummer of een andere sorteermogelijkheid.

Overzicht

smSan Marino: 1 in 360 (2e halve finale)vrijdag 16 februari 2018, 20.00 - 21.30Livestream 

byWit-Rusland: Eurofest (Finale)vrijdag 16 februari 2018, 20.15 - 22.45Livestream 

uaOekraïne: Vidbir (2e halve finale)zaterdag 17 februari 2018, 18.00 - 22.35Livestream 

meMontenegro: Montevizija (Finale)zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.00Livestream 

siSlovenië: EMA (Halve finale)zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.00Livestream 

ltLitouwen: Eurovizijos (6e voorronde)zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.15Livestream Livestream2 

seZweden: Melodifestivalen (3e voorronde)zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 21.30Livestream 

lvLetland: Supernova (3e voorronde)zaterdag 17 februari 2018, 20.25 - 22.55Livestream Livestream2 

huHongarije: A Dal (2e halve finale)zaterdag 17 februari 2018, 20.30 - 22.42Livestream 

eeEstland: Eesti Laul (2e halve finale)zaterdag 17 februari 2018, 20.35 - 22.35Livestream 

isIJsland: Söngvakeppnin (2e halve finale)zaterdag 17 februari 2018, 20.45 - 22.20Livestream 

roRoemenië: Selecția Națională (5e voorronde)zondag 18 februari 2018, 20.10 - 23.00Livestream 

ptPortugal: Festival da Canção (1e halve finale)zondag 18 februari 2018, 22.15 - 01.30Livestream Livestream2 

amArmenië: Depi Evratesil (1e halve finale)maandag 19 februari 2018, 19.15 - 20.50Livestream 

rsServië: Beovizija (Finale)dinsdag 20 februari 2018, 21.00 - 23.35Livestream Livestream2 

sm

San Marino: 1 in 360 (2e halve finale)

vrijdag 16 februari 2018, 20.00 - 21.30
Livestream 
Een vakjury (100%) kiest één lied per kandidaat uit de twee halve finales voor de finale.
Kristin Stein & Nick Earles

De elf deelnemers brengen in de halve finales (van vrijdag 09/02 en vrijdag 16/02) een ander lied in een akoestische versie. Van elke deelnemer kiest een vakjury er één van om deel te nemen aan de finale. Dat staat in onderstaande tabel aangegeven met het nummer dat doorgaat.

Jurylid Zoë Straub vertegenwoordigde Oostenrijk deel op het Eurovisiesongfestival 2016. Ze werd 13e met Loin d’ici.

Deelnemer(s)Nummer 1Nummer 2Finalist
Camilla NorthFree YourselfYo no soy tu chicaYo no soy tu chica
Emma SandströmDiamondsHold OnDiamonds
Franklin CallejaBest Years Of Our LivesStayStay
Giovanni MontalbanoPer quello che mi daiImmensoPer quello che mi dai
BastiMoonlightStayStay
Jenifer BreningSorryUntil the Morning LightUntil the morning light
JessikaWho we areOut Of The TwilightWho we are
Judah GavraStayMoonlightStay
Sara de BlueUntil The Morning LIghtOut Of The TwilightOut of the twilight
IROLWho We AreSorrySorry
Tinashe MakuraWe Are OneFree YourselfFree yourself
by

Wit-Rusland: Eurofest (Finale)

vrijdag 16 februari 2018, 20.15 - 22.45
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de winnaar.
Olga Ryzhikova & Theo

Presentator T(h)eo vertegenwoordigde Wit-Rusland op het Eurovisiesongfestival 2014. Hij werd 16e in de finale met Cheesecake.

Er zijn twee livestreams op bovenstaande link: zowel TVR1 als TVR24 zenden de finale live uit.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaal
1AdagioTy i ja112
2AlekseevForever121224
3ShumaChmarki41014
4NAPOLIChasing Rushes6713
5Anastasiya MalashkevichWorld on Fire7512
6GuneshI Won't Cry8614
7RadiovolnaSubway Lines10212
8Alen HitI Don't Care246
9LexyAin't You437
10Kirill GoodDeja Vu5813
ua

Oekraïne: Vidbir (2e halve finale)

zaterdag 17 februari 2018, 18.00 - 22.35
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden drie finalisten aan.
Serhiy Prytula

Tussen 20.30 uur en 21.30 uur is er onderbreking en wordt er een ander programma uitgezonden.

Jurylid Jamala vertegenwoordigde Oekraïne op het Eurovisiesongfestival 2016. Ze won met 1944.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1IngretSave My Planet235
2MélovinUnder the Ladder8917Q
3JulinozaHto ya?415
4TayannaLeyla9716Q
5KadnayBeat of the Universe7815Q
6YurcashStop Killing Love358
7Mountain BreezeI See You6612
8IllariaSyla549
9DilemmaNa Party123
me

Montenegro: Montevizija (Finale)

zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.00
Livestream 
Televoting (100%) bepaalt de winnaar.
Niet bekend
#Deelnemer(s)Nummer%Q?%Plaats
1Nina Petković Dišem115
2Vanja RadovanovićInje18Q371
3Ivana Popović MartinovićPoljupci124
4Katarina BogicevićNeželjena19Q342
5Lorena JankovićDušu mi daj40Q293
si

Slovenië: EMA (Halve finale)

zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.00
Livestream 
Een vakjury en televoting duiden elk vier finalisten aan.
Vid Valič

ManuElla vertegenwoordigde Slovenië op het Eurovisiesongfestival 2016. Ze werd 14e in de tweede halve finale met Blue And Red.

Tanja Ribič vertegenwoordigde Slovenië op het Eurovisiesongfestival 1997. Ze werd 10e met Zbudi se.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1AnabelPozitiva
2Tanja RibičLjudje
3KiNG FOOŽive sanje
4Ina ShaiV neboQ
5IndigoVesnaQ
6ManuEllaGlas
7MILASvoboda
8OrterKraljica
9Lara KadisZdaj sem tuQ
10BQLPticaQ
11ProperUkraden cvetQ
12Nika ZorjanUspavanka
13Marina MartenssonBlizuQ
14Nuška DraščekNe zapusti me zdajQ
15Gregor RavnikZdaj je čas
16Lea SirkHvala, ne!Q
lt

Litouwen: Eurovizijos (6e voorronde)

zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 22.15
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden zes songs aan die doorgaan naar de volgende ronde.
Ugnė Skonsmanaitė & Mantas Stonkus
#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1Živilė GedvilaitėMelody112
2Audrius PetrauskasIn My Bones707
3Agnė MichalenkovaitėGoing On134
4Saulės kliošasMan Gaila10616Q
5Greta ZazzaBroken Shadows448
6Ruta LoopPositive Thoughts303
7MarijaThis Love01212Q
8The RoopYes, I Do61016Q
9Elizabeth OlsheyBejausmis224
10Monika MarijaThe Truth10717Q
11Gabrielius VagelisThe Distant5510Q
12Ieva ZasimauskaitėWhen We're Old12820Q
se

Zweden: Melodifestivalen (3e voorronde)

zaterdag 17 februari 2018, 20.00 - 21.30
Livestream 
Televoting (100%) bepaalt twee finalisten en twee liedjes die doorgaan naar de herkansingsronde
David Lindgren

Jessica Andersson vertegenwoordigde Zweden op het Eurovisiesongfestival 2003, als lid van het duo Fame. Het werd vijfde met Give Me Your Love.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1Martin AlmgrenA Bitter LullabyQ
2Barbi EscobarStark7
3MonchoCuba Libre2ND
4Jessica AnderssonParty VoiceQ
5Kalle Moreaus & Orsa SpelmänMin dröm5
6DotterCry6
7MéndezEveryday2ND
lv

Letland: Supernova (3e voorronde)

zaterdag 17 februari 2018, 20.25 - 22.55
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden twee finalisten aan
Dagmara Legante & Justs

Presentator Justs vertegenwoordigde Letland op het Eurovisiesongfestival 2016. Hij werd 15e in de finale met Heartbeat.

De groep Sudden Lights, die deelnam in de eerste voorronde, heeft een wildcard gekregen voor de finale. Er staan zo acht songs tegenover elkaar nu zaterdagavond.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1Jenny MaySoledad
2Ed RallidaeWhat I Had With You
3Katrine LukinsRunning Red Lights
4Lauris ValtersLovers BlissQ
5MIONIAYou
6Kris & OzMorning Flight
7Laura RizzottoFunny GirlQ
hu

Hongarije: A Dal (2e halve finale)

zaterdag 17 februari 2018, 20.30 - 22.42
Livestream 
Vier juryleden (80%) en appstemming (20%) bepalen drie finalisten. Televoting (100%) duidt nadien nog een vierde finalist aan.
Kriszta Rátonyi & Freddie

Presentator Freddie vertegenwoordigde Hongarije op het Eurovisiesongfestival 2016. Hij werd 19e in de finale met Pioneer.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1Cintia Horváth & Tomi BaloghJourney (Break Your Chains)32436
2AWSViszlát nyár39746Q
3OdettAranyhal32537
4Viktor KiralyBudapest Girl35742Q
5Nikoletta Szőke, Attila Kökény & Róbert Szakcsi LakatosÉletre kel33437
6Tamás HorváthMeggyfa30838Q
7Tamás VastagNe hagyj reményt29736
8Ceasefire XSatellites34640
9yesyesI Let You Run Away37845Q
ee

Estland: Eesti Laul (2e halve finale)

zaterdag 17 februari 2018, 20.35 - 22.35
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) kiezen vijf finalisten.
Kristel Aaslaid & Martin Veisman

Gerli Padar vertegenwoordigde Estland op het Eurovisiesongfestival 2007. Ze werd 22e in de halve finale met Partners in Crime.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1Marju LänikTäna otsuseid ei tee
2Rolf RoosaluShow a Little Love
3Frankie Animal(Can't Keep Calling) MistyQ
4Eliis Pärna & Gerli PadarSkyQ
5Indrek VentmannTempel
6EvestusWelcome to My WorldQ
7Karl Kristjan & Karl Killing ft. WatevaYoungQ
8MetsakutsuKoplifornia
9Girl in PearlsSpellbound
10NikaKnock KnockQ
is

IJsland: Söngvakeppnin (2e halve finale)

zaterdag 17 februari 2018, 20.45 - 22.20
Livestream 
Televoting (100%) duidt drie finalisten aan.
Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir
#Deelnemer(s)NummerQ?
1Aron HannesGolddiggerQ
2Rakel PálsdóttirÓskin mín
3Stefanía Svavarsdóttir, Agnes Marinósdóttir & Regína Lilja MagnúsdóttirSvaka stuð
4Þórir & GyðaBrosa
5Dagur SigurðssonÍ stormiQ
6ÁttanHér með þérQ
ro

Roemenië: Selecția Națională (5e voorronde)

zondag 18 februari 2018, 20.10 - 23.00
Livestream 
Een vijfkoppige vakjury (100%) duidt drie finalisten aan.
Diana Dumitrescu & Cezar Ouatu

Presentator Cezar Ouatu vertegenwoordigde Roemenië op het Eurovisiesongfestival 2013. Hij werd 13e in de finale met It’s My Life.

Vanaf 22.30 uur wordt er een persconferentie over de Roemeense Songfestivalvoorronde live op tv uitgezonden, aansluitend op de vijfde en laatste voorronde.

#Deelnemer(s)NummerTotaalQ?
1Manuel ChivariSomebody to Love20
2Maria SuciuSweet Nothing2
3EvermorphLive Your Life9
4Dora GăitanoviciFără tine42Q
5Tomer CohenBaby You're The One1
6Sergiu BolotăEvery Little Thing28
7Alexandru UngureanuSail with Me17
8IlianaI Won't Lie21
9Teodora DinuFly50Q
10The HumansGoodbye58Q
11SAVEAll We Need14
12Denisa TrofinTears28
pt

Portugal: Festival da Canção (1e halve finale)

zondag 18 februari 2018, 22.15 - 01.30
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden zeven finalisten aan.
Jorge Gabriel & José Carlos Malato
#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalQ?
1Bruno VasconcelosAustrália000
2Rui DavidSem medo257Q
3Beatriz PessoaEu te amo404
4AnabelaPara te dar abrigo31013Q
5Catarina MirandaPara sorrir nao preciso de nada8816Q
6Joana EspadimZero a zero527Q
7Janeiro(sem titulo)12416Q
8José Cid & Gonçalo TavaresO som da guitarra é a alma de um povo167
9Joana Barra VazAnda estragar-me os planos718Q
10Peu MadureiraSó por ela101222Q
11Rita DiasCom gosto amigo033
12JP SimõesAlvoroço606
13Maria AmaralA mesma canção077
am

Armenië: Depi Evratesil (1e halve finale)

maandag 19 februari 2018, 19.15 - 20.50
Livestream 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) duiden vijf finalisten aan
Gohar Gasparyan

Tamar Kaprelian vertegenwoordigde Armenië op het Eurovisiesongfestival 2015, als lid van de groep Genealogy. Ze werd zestiende met Face the Shadow.

#Deelnemer(s)NummerQ?
1Gevorg HarutyunyanStand UpQ
2AngelHeartbeat
3Lusine MardanyanIf You Don't Walk Me HomeQ
4Zhanna DavytyanUnbreakable
5Mher ArmeniaForeverQ
6NemraI'm a LiarQ
7Hayk KasparovEnamórame
8Tamar KaprielianPoison (Ari Ari)
9Robert KoloyanGet Away With UsQ
10Gata BandShoga
rs

Servië: Beovizija (Finale)

dinsdag 20 februari 2018, 21.00 - 23.35
Livestream Livestream2 
Een vakjury (50%) en televoting (50%) bepalen de winnaar.
Kristina Radenkovic, Dragana Kosjerina, Branko Veselinovic & Aleksandar Stojanovic

Bij livestream2 kun je de uitzending bekijken op zowel RTS1 als RTS Svet. Een account aanmaken is verplicht.

Rambo Amadeus vertegenwoordigde Montenegro op het Eurovisiesongfestival 2012. Hij werd 15e in de 1e halve finale met Euro Neuro.

#Deelnemer(s)NummerJuryPubliekTotaalPlaats
1SevdahBABYHajde da igramo sada00012
2Rambo Amadeus & Beti ĐorđevicNema te3149
3Maja NikolićZemlja čuda03310
4Srđan & EmilBar da znam00012
5Ivan KurtićNu sunca, ni meseca82106
6Sanja Ilić & BalkanikaNova deca1212241
7Koktel BalkanZato10111
8Boris RežakVila4597
9Lana & AldoJača od svih00012
10Dušan SvilarPod krošnjom bagrema78153
11Igor LazarevićBeži od mene00012
12Saška JankovićPesma za tebe1010202
13LordSamo nek se okreće66125
14Danijel PavlovićRuža sudbine2468
15BASSUmoran00012
16Osmi Vazduh i drugariProbudi se00012
17Biber & DJ Niko BravoJutros (Svatovi)57124

Advertentie