Voorrondes 2022

VOORRONDES 2022

De voorrondes van zaterdag 26 februari – Australië en Finland kiezen kandidaat

Naar goede gewoonte gidst Songfestival.be je doorheen alle nationale preselecties voor het Songfestival 2022 in Turijn. Je vindt in dit overzichtsartikel alle landen, tijdstippen, livestreams en kandidaten terug. Na vanavond zijn er weer twee inzendingen bekend. Australië kiest via Eurovision – Australia decides 2022 en Finland organiseert Uuden Musiikin Kilpailu 2022. Verder houdt IJsland vanavond de eerste halve finale van Söngvakeppnin 2022 en Zweden de vierde en laatste voorronde van Melodifestivalen 2022.

Overview

auAustralia: Eurovision – Australia decides 2022 (finale)Saturday 26 February 2022, 10.30 uur - 13.10 uurLivestream Livestream2 Livestream3 

seSweden: Melodifestivalen 2022 (4e voorronde)Saturday 26 February 2022, 20.00 uur - 21.30 uurLivestream 

fiFinland: Uuden Musiikin Kilpailu 2022 (finale)Saturday 26 February 2022, 20.00 uur - 22.00 uurLivestream Livestream2 Livestream3 

isIceland: Söngvakeppnin 2022 (1e halve finale)Saturday 26 February 2022, 20.45 uur - 22.20 uurLivestream 

au

Australia: Eurovision – Australia decides 2022 (finale)

Saturday 26 February 2022, 10.30 uur - 13.10 uur
Livestream Livestream2 Livestream3 
Jury (50%) & televoting (50%)
Myf Warhurst, Joel Creasey & Dylan Lewis

De winnaar van Eurovision – Australia decides 2022 zal Australië mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Turijn. De winnaar wordt bepaald aan de hand van 50 procent jurystemmen en 50 procent televoting.

play
#Deelnemer(s)NummerJuryTelevoteTotaalPlaats
1G-Nat!on Bite Me1145565
2Erica PadillaTo the Bottom2025459
3Seann Miley MooreMy Body1852311
4CharleyI Suck At Being Lonely3330634
5Andew LambrouElectrify1635517
6Sheldon RileyNot the Same50501001
7PauliniWe Are One3220526
8Jaguar JonzeLittle Fires5140913
9Isaiah Firebrace & Evie IrieWhen I’m With You3510459
10VoyagerDreamer3760972
11Jude YorkI Won’t Need to Dream3215478
se

Sweden: Melodifestivalen 2022 (4e voorronde)

Saturday 26 February 2022, 20.00 uur - 21.30 uur
Livestream 
Televoting (100%)
Oscar Zia

Er zijn twee stemrondes. In de eerste stemronde gaat degene op de eerste plaats meteen door naar de finale. Tijdens de tweede stemronde gaat degene die dan op nummer één staat door naar de finale. Deze worden aangeduid met in onderstaande tabel. De nummers drie en vier gaan door naar de herkansingsronde en worden aangeduid met H.

Anna Bergendahl vertegenwoordigde Zweden in 2010 in Oslo met het lied This Is My Life. Ze werd 11e in de 2e halve finale met 62 punten. Dit was voor Zweden de eerste en voorlopig enige inzending zonder een finaleplaats te behalen.

Anna Bergendahl (2010, 2019 & 2020), Klara Hammarström (2020 & 2021) & Lillasyster (2021) namen al eerder deel aan Melodifestivalen.

play
#Deelnemer(s)NummerPlaatsFinale/Herkansing?
1Anna BergendahlHigher Power3H
2LillasysterTill Our Days Are Over4H
3Malin ChristinSynd om dig7
4TenoriLa Stella5
5MedinaIn i dimman2F
6AngelinoThe End6
7Klara HammarströmRun To The Hills1F
fi

Finland: Uuden Musiikin Kilpailu 2022 (finale)

Saturday 26 February 2022, 20.00 uur - 22.00 uur
Livestream Livestream2 Livestream3 
Internationale jury (25%) & televoting (75%)
Paula Vesala & Miisa Rotola Pukkila

De winnaar van Uuden Musiikin Kilpailu 2022 zal Finland mogen vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Turijn. De uitslag wordt bepaald aan de hand van 25 procent jurystemming en 75 procent televoting.

De opening zal worden gedaan door de band Blind Channel, die Finland vorig jaar vertegenwoordigde in Rotterdam.

De internationale jury zal bestaan uit de volgende zeven landen;

  • Cyprus
  • Duitsland
  • Italië
  • Noorwegen
  • Servië
  • Spanje
  • Tsjechië

Voor Spanje zal de internationale jury bestaan uit Rosa López (2002), Miki Núñez (2019) en Lucía Pérez (2011).

play
#Deelnemer(s)NummerJuryTelevoteTotaalPlaats
1The RasmusJezebel682423101
2Isaac Sene Kuuma jäbä28991275
3OliveraThank God I’m an Atheist461211674
4BessRam pam pam561482043
5YoungheartedSun numero4051916
6Cyan KicksHurricane521692212
7Tommi LäntinenElämä kantaa mua452567
is

Iceland: Söngvakeppnin 2022 (1e halve finale)

Saturday 26 February 2022, 20.45 uur - 22.20 uur
Livestream 
Televoting (100%)
Björg Magnúsdóttir, Jón Jónsson & Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir

De top twee gaat door naar de finale en wordt aangeduid met in onderstaande tabel.

play
#Deelnemer(s)NummerScorePlaatsFinale?
1AmarosisDon’t You Know
2Stefán ÓliLjósiðF
3Haffi HaffGía
4Stefanía SvavarsdóttirHjartað mitt
5Sigga, Beta & ElínMeð hækkandi sólF